VII пленум Волинської обласної організації профспілки: соціальний діалог за Угодою

28 листопада відбувся пленум Волинського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки з основним питанням розгляду «Про стан виконання зобов’язань сторонами соціального діалогу за Угодою між управлінням освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації та комітетом обласної організації Профспілки працівників освіти і науки на 2017-2021 роки». У роботі пленуму взяла участь начальник управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА Людмила Плахотна, голова Федерації профспілок Волинської області Іванна Дубинка-Філозоф, а також члени комітету, начальники відділів та управлінь освіти з усіх куточків області.
Роботу розпочав голова Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Василь Грановський. Він зазначив: «Колективними договорами регулюються соціально-трудові, професійні права та інтереси працівників та студентів. Упродовж двох останніх років забезпечується координація дій органів місцевого самоврядування, управління освітою, адміністрації навчальних закладів та профспілкових органів щодо забезпечення прав працівників, студентів у сфері трудових відносин, оплати та охорони праці і здоров’я, організації оздоровлення та відпочинку».
Наголошено на тому, що крім колективних договорів, у всіх містах і районах області, на галузевому рівні укладені Угоди. Із створенням об’єднаних територіальних громад укладаються відповідно Угоди із територіальними профспілковими організаціями і об’єднаними територіальними громадами.
До виступу було запрошено голову Федерації профспілок області Іванну Дубинку-Філозоф, вона відзначила: «Всі сучасні реалії, електронні петиції, Всеукраїнські акції, вимоги щодо зміцнення рівня заробітної плати, представництво наших інтересів на всіх рівнях, контроль за безпекою на роботі і ще безліч щоденних клопотів – все це турботи Профспілки. Тож сподіваємося, що діючи разом ми цього досягнемо».
Після виступів та обговорення пленум прийняв постанову, у якій виклав подальші кроки щодо співпраці та зміцнення соціального партнерства, що будуть сприяти стабільній роботі в галузі, впровадженню освітньої реформи, інклюзивного навчання, підготовці до роботи Нової Української школи, змінам у підходах оплати праці освітян, фінансуванню освітніх установ, стимулюванню ефективності та підвищенню якості педагогічної праці.

Категорія: