ОБЛАСНІ ТУРИСТСЬКІ ЗМАГАННЯ СЕРЕД ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ

З 14 по 16 вересня 2017 року на березі озера Світязь в оздоровчому таборі «Супутник» відбулися обласні туристські змагання серед працівників освіти Волині.

У змаганнях взяли участь 32 команди – понад 230 освітян з районів та міст Волині, серед яких: 12 команд управлінь та відділів освіти, 17 команд вчителів і 3 команди педагогів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.

На урочистому відкритті учасників вітали: заступник начальника управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Олександр Ткачук, голова Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Василь Грановський, заступник голови Шацької райдержадміністрації Володимир Бугайчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту Шацької райдержадміністрації Людмила Єрофєєва, а також головний суддя змагань – директор обласного Центру туризму, спорту та екскурсій Леонід Толстіхін. Виступаючі підкреслили важливе значення даного заходу, адже змагання дають змогу набути необхідних вмінь і навичок, які вчителі можуть передати своїм вихованцям, сприяють зміцненню здоров’я, пропагують цікавий активний відпочинок як серед педагогів, так і серед дітей.

Згідно з програмою заходу, після урочистого відкриття розпочалися змагання зі спортивного орієнтування. На дистанціях, які проходили як по території табору, так і в навколишньому лісовому масиві, учасники використовували електронну відмітку. Така система дає можливість відразу на фініші побачити результати та оцінити характер руху між контрольними пунктами. Найкращі результати в даному виді показали педагоги міста Луцька, Маневицького та Ківерцівського районів. Серед команд управлінців перемогу вибороли представники відділу освіти Любомльської райдержадміністрації, а серед вищих навчальних закладів – Волинський коледж Національного університету харчових технологій.

У другий день освітяни змагалися на туристській «Смузі перешкод». Учасники піднімалися та спускалися по «скельній» ділянці, долали навісну переправу, водну перешкоду по жердинах, траверс схилу, транспортували «потерпілого». Хоча дистанція і була короткою, проте вимагала від учасників великих зусиль та навичок для її успішного проходження. Найкращі результати з техніки пішохідного туризму показали педагоги Ківерцівського району, Луцького педагогічного коледжу та управлінці Камінь-Каширського відділу освіти.

В останній день команди долали 3-х етапну комбіновану дистанцію з велосипедного та водного туризму. У змаганнях брало участь четверо представників від команди: один долав «Велокрос», двоє пливли на байдарці і ще один демонстрував вміння на дистанції «Фігурного водіння велосипеда». У цьому виді лідерами стали команда управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації та вчителі Старовижівського району і Шацького лісового коледжу імені В. Сулька.

В результаті напруженої боротьби команда управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації здобула перемогу серед збірних команд працівників управлінь та відділів освіти, випередивши на один бал своїх найсильніших суперників – колег з відділу освіти Камінь-Каширської райдержадміністрації. А замкнули трійку лідерів у цій категорії управлінці з відділу освіти Любомльської райдержадміністрації.

Серед команд з числа педагогічних працівників навчальних закладів лідерами стали представники Ківерцівського району, друге місце посіли освітяни Маневицького району і третьою стала команда Старовижівського району.

Команда педагогів Волинського коледжу Національного університету харчових технологій посіла І місце у групі серед команд вищих навчальних закладів, випередивши команду Луцького педагогічного коледжу, ІІІ місце – у команди Шацького лісового коледжу імені В. Сулька.

Переможці та призери змагань нагороджені грамотами управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, обласної організації профспілки працівників освіти і науки, дипломами обласного центру туризму, спорту та екскурсій, кубками та медалями.

Крім залікових видів, кожен вечір освітяни демонстрували свої вміння у конкурсній програмі – туристської самодіяльності, кашоварів, краєзнавчої вікторини. Найбільше запам’ятається кожному Гала-концерт на сцені табору, підготовлений командами. У своїх номерах художньої самодіяльності учасники показали високу майстерність виконання, оригінальність задуму, прекрасне почуття гумору.

Такі змагання, які щорічно проводяться напередодні Всесвітнього Дня туризму, пропагують здоровий спосіб життя та хорошу форму активного відпочинку на природі, сприяють зміцненню дpужніх зв’язків між освітянами області, обміну досвідом, що дає позитивний результат у роботі. Кожен отримав неоціненний практичний туристський досвід, величезний заряд бадьорості та енергії на новий навчальний рік.

Категорія: