Глобалізація, освіта та Профспілки

Делегація із України взяла участь у міжнародному симпозіумі під назвою «Глобалізація, освіта та Профспілки», що відбувся 31 серпня – 1 вересня в Стамбулі. Зустріч була організована за підтримки EĞİTİM-BİR-SEN (Профспілки освіти Туреччини). До заходу долучилися 89 профспілкових та 4 міжнародних організацій із 77 країн світу.
Під час офіційного відкриття симпозіуму вітальне слово виголосив голова EĞİTİM-BİR-SEN (Профспілки освіти Туреччини) Алі Ялчин. У своїй промові наголосив, що тільки спільними зусиллями ми можемо вибороти справедливість та гідну оплату праці для освітян. Також, зазначив: «Не зважаючи на різний колір шкіри, колір поту і сліз у нас однаковий».
Запрошеним гостем став заступник Міністра освіти Туреччини Мустафа Сафран, який розповів про основні тенденції розвитку освіти країни.
Впродовж першого дня пройшли відкриті панелі під назвами: «Освітній аспект глобалізації», «Глобалізація освіти та Профспілки», на яких виступали провідні спеціалісти із Швеції, Індонезії, Сирії, Туреччини, та інших країн.
Учасники симпозіуму мали змогу поспілкуватися в групах, що були сформовані відповідно до мови спілкування: англійська, французька, турецька, російська, арабська. Російськомовну групи складали такі країни як: Україна, Узбекистан, Литва, Латвія, Таджикистан, Казахстан, Росія, Естонія, Киргистан, Азербайджан, Вірменія. Темою робочої студії стала: «Нові тенденції і Профспілки в сфері освіти». Обговоривши актуальні проблеми, що стосуються кожної країни представники окреслили головні з них: невідповідна оплата праці, бездумне копіювання систем навчання, підвищення авторитету педагогічної професії, підготовка профспілкових кадрів, та інші.
Висловити свою точку зору перед аудиторією щодо основної тематики дійства мав змогу кожен з учасників під час «вільного мікрофону».
На церемонії закриття ряд країн підписали документи про співпрацю. Учасникам вручили сертифікати про участь у міжнародному симпозіумі «Глобалізація, освіта та Профспілки», а також було озвучено загальна декларація заходу, яка проголошує:

- Ми повинні діяти спільно, щоб забезпечити захист основних прав людини, її гідність, свободу та загальні принципи. Ми знову висловлюємо світові те, що ми проти будь-якої несправедливості на національному та глобальному рівнях. Ми проти всіляких гноблень,а тому разом з пригнобленими захищаємо їхні права.
- Ми твердо віримо, що необхідно і можливо створити гідне робоче місце для кожного. Гідна праця є найважливішим інструментом пошуку соціальної справедливості, всі ці аспекти мають поважати уряди та роботодавці.
- Ми підкреслюємо, що обов'язок держав полягає у забезпеченні механізмів вирішення суперечок.
- Маючи за основу концепцію "універсальної соціальної справедливості", ми будемо підтримувати наші цілі та боротьбу за сталий розвиток та всебічні права та практики соціального забезпечення, а також принципи гідної роботи.
- Ми вважаємо, що освіта є найпотужнішою зброєю проти незнання та різних форм експлуатації. Наша відповідальність, як об'єднання, полягає в боротьбі проти: дитячої праці, нестабільної праці та незахищених працівників.
- Оскільки, працівники у сфері освіти та Профспілки на кожному континенті, регіоні та країні мають свої унікальні характеристики, ми рішуче заявляємо, що необхідно посилювати та підтримувати спільні цінності, дії профспілок та цілі.
- Ми вважаємо, що найкращим способом захисту освіти та профспілок у глобалізованому світі є навчання наших дітей, та збільшення інвестицій у якісну освіту.

Категорія: